Dni HomoWarszawy - program

poniedziałek, 23 maja 2011

Przedstawiamy program I Dni HomoWarszawy. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach, odkryjmy razem różnorodną Warszawę! O idei stojącej za wydarzeniem możesz przeczytać tutaj.

4.06.2011, godz. 13:00, Zachęta: Spacer po HomoWarszawie

Spotykamy się pod Zachętą i idziemy na spacer tropami historii "homoerotów" z dwudziestolecia międzywojennego. Fejs tutaj.

4.06.2011, godz. 19:00, Muzeum Sztuki Nowoczesnej: Warszawskie Historie mniejszości - dyskusja panelowa

Dwa panele dyskusyjne poświęcone teraźniejszości i historii - czyli o tożsamości mniejszości w stolicy. W pierwszym panelu spotkamy się z działaczami społecznymi i reprezentat(k)ami mniejszości, w drugim - wraz z prof. Lengauerem, dr Pesselem, dr Skowron-Nalborczyk zastanowimy się nad stanem polskich badań "nietypowych", nad odszukiwaniem historii i budowaniem poprzez nią tożsamości grup wykluczanych oczywiście w odniesieniu do wydarzeń współczesnych.

5.06.2011, godz. 16:00, metro Centrum, peron w stronę Kabat: flash-mob

Przytulająca się para homicza sieje zgorszenie w metrze? Jeśli nie zgadzacie się z tym twierdzeniem przyjdźcie na peron Metra. Instrukcja obsługi wydarzenia na fejsie.

5.06.2011, godz. 18:00, Lambda-Warszawa: Homicze nowości wydawnicze - panel dyskusyjny

Poznaj wydawców, poznaj autorów nowości wydawniczych. Będą z nami - Krytyka Polityczna, Abiekt.pl, AdPublik, Anka Zet Studio, a wśród Autorów: Witold Jabłoński, Krzysztof Tomasik, Bartosz Żurawiecki i Mikołaj Zdeb. Stolica homo-literacka?

10.06.2011, godz. 18:00, Grawitacja: To TY jesteś Paradą - działanie w przestrzeni

Malujemy transparenty! Parada Równości to okazja do przypomnienia, że żądamy ustawy o związkach partnerskich, ale także do wznoszenia innych postulatów - brak podjazdów dla wózkowiczów, nietolerancja wobec osób innej narodowości czy wyznania? seksizm? ageizm? Sprzeciw wobec tych zjawisk powinien być widoczny podczas Parady!

10.07.2011, godz. 13:00, Powązki Wojskowe: 60 rocznica urodzin Krzysztofa Junga - wspomnienie

Chcemy uczcić rocznicę urodzin artysty. Zapalimy znicze i wspomnimy Krzysztofa Junga. O artyście opowiedzą zaproszeni goście.

---

I Dni HomoWarszawy nakręcają: AbiektStowarzysznie Otwarte Forum i Lambda-Warszawa. Dziękujemy Muzeum Sztuki Nowoczesnej za współpracę, jak i wszystkim osobom i mediom, które nas wspierają.

Na Festiwal zaprasza Warszawa - najlepsza kandydatka do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016:.

0 komentarze:

Spacer

Warszawskie Historie

Homicze nowości wydawnicze

Masz pomysł?

I Dni HomoWarszawy oznaczają, że będzie kontynuacja - jeśli masz pomysł na świętowanie obecności, historii i teraźniejszości osób LGBTQ w stolicy - napisz do nas!

  © Blogger template Writer's Blog by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP