4.06.2011, 19:00 - Warszawskie Historie mniejszości

czwartek, 19 maja 2011

Po spacerze czas na odpoczynek, ale tylko do wieczora. O godzinie 19:00 zapraszamy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ul. Pańska 3) na dyskusję, którą podzieliliśmy na dwa panele.

Panel 1:

Temat: Warszawskie historie mniejszości
O czym rozmawiamy? O teraźniejszości i historii, czy mniejszości potrzebują historii? Czy znają swoją historię i jak to wpływa na ich postrzeganie Warszawy?
Prowadzenie: Michał Minałto (Homiki.pl)

Goście: mieszkańcy i mieszkanki Warszawy, aktywni w swoich środowiskach, jednocześnie reprezentujący grupy często nieobecne w publicznej dyskusji o naszym mieście - możliwe zmiany.

Lan Pham (Lanooz) - Jak pisze o sobie na prowadzonym przez lata bloguWietnamka; Polka. Czy coś w ten deseń. Na pewno warszawianka. Gdzie indziej: Urodzona w Polsce, uczęszczająca do polskich szkół, myśląca po polsku, licząca po polsku. Więc chyba jest Polką, z pochodzenia wietnamskiego…nie? I tak nie czuje tej tożsamości narodowej. Nie pasuje do żadnego obozu. Głupio jej z tym.

Teresa Foksiewicz-Sabi - Przewodnicząca Oddział Mazowieckiego Ligi Muzułmańskiej w RP.

Karolina Malczyk-Rokicińska - Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania

Rodion Bogush - Poproszony o kilka słów "o sobie" napisał: Jestem z Białorusi. A od pięciu lat mieszkam w Warszawie. Kocham Mińsk i kocham Warszawę. Mam teraz dwa miasta rodzinne.

Panel 2

Temat: Warszawskie Historie mniejszości
O czym rozmawiamy? Historia to nie tylko historia polityczna, na historię składają się opowieści ginące w dominującym dyskursie. O poszukiwaniach historii w perspektywach spoza głównego nurtu porozmawiamy z badaczami i badaczkami.
Prowadzenie: Wojciech Szot (Abiekt.pl)
Goście: uwaga - lista będzie rozszerzana

dr. Agata Skowron-Nalborczyk - arabistka i iranistka oraz islamolog, adiunkt w Zakładzie Islamu Europejskiego Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Współautorka książki Nie bój się islamu. Leksykon dla dziennikarzy (Warszawa 2005)

prof. Włodzimierz Lengauer - historyk starożytności, profesor zwyczajny w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, autor m.in. Starożytna Grecja okresu archaicznego i klasycznego (Warszawa 1999) oraz redaktor Przeglądu Historycznego, w którego jednym z numerów po raz pierwszy zaprezentowano polskie badania nad historią homoseksualności. Legendarny wykładowca.

dr. Włodzimierz Pessel - wykładowca m.in. w Instytucie Kultury Polskiej (Uniwersytet Warszawski), autor m.in. Antropologia nieczystości. Studia z kultury sanitarnej Warszawy (Warszawa 2008), nagrodzonej tytułem Warszawskiej Premiery Literackiej.

Przypominamy - 4.06.2011, godz. 19:00, spotykamy się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej!


Na Festiwal zaprasza Warszawa - najlepsza kandydatka do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016:

0 komentarze:

Spacer

Warszawskie Historie

Homicze nowości wydawnicze

Masz pomysł?

I Dni HomoWarszawy oznaczają, że będzie kontynuacja - jeśli masz pomysł na świętowanie obecności, historii i teraźniejszości osób LGBTQ w stolicy - napisz do nas!

  © Blogger template Writer's Blog by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP