Już w niedzielę

czwartek, 7 lipca 2011

Już w niedzielę spotykamy się by uczcić 60 rocznicę urodzin Krzysztofa Junga.

A wraz z portalem Homiki.pl zapraszamy Was do konkursu - HomoPolska:

Zachęcamy do spisywania tęczowych historii miejsc, w których mieszkacie, z których pochodzicie. Była HomoWarszawa, HomoLondyn, może czas na HomoWroclaw, HomoRadom, czy HomoKędzierzyn Koźle?


Interesują nas ciekawostki historyczne, ale i współczesne; chodzi o każdy ślad - dom, w którym urodził się X, pomnik Y, grobowiec Z. Gdzie zażywał wywczasów znany krytyk muzyczny ze swoim partnerem? Nad jakimi jeziorami odbywają się słynne tęczowe biwaki? Gdzie młodopolska rozpasana brać artystyczna używała życia?


Oczywiście „HomoPolska” absolutnie nie wyklucza pozostałych literek tęczowego akronimu – równie chętnie przyjmiemy historie o miejscach i chwilach związanych z osobami bi, trans czy szeroko rozumianymi „innymi”. Zachęcamy do poszukiwań, wygrzebania ciekawostek geograficznych czy historii i historyjek o życiu osób znanych i lubianych, przedstawienia tęczowego życia współczesnych miast, miasteczek i wsi.


Jeśli nadesłanych przez Czytelników i Czytelniczki historii będzie wystarczająco dużo, po wakacjach zbierzemy je w jedną całość i stworzymy tęczową mapę Polski.


Zasady konkursu:


Prace konkursowe powinny liczyć ok. 800-3000 słów (ramy orientacyjne), być opatrzone zdjęciami i zawierać odniesienia do źródeł informacji. Zwracamy uwagę, że plagiatów nie promujemy. W przypadku miejsc, o których tęczowych historiach wydano już publikacje („HomoWarszawa”, artykuły prasowe czy naukowe) zalecamy szczególną dbałość o oryginalność opisu miejsc i historii.


Prace należy przesyłać do 31 sierpnia na adres listy [at] homiki.pl, temat maila "HomoPolska".


Najlepsze prace zostaną nagrodzone publikacją na portalu oraz cennymi zestawami książek ufundowanymi przez wydawnictwo Abiekt.pl.

0 komentarze:

Spacer

Warszawskie Historie

Homicze nowości wydawnicze

Masz pomysł?

I Dni HomoWarszawy oznaczają, że będzie kontynuacja - jeśli masz pomysł na świętowanie obecności, historii i teraźniejszości osób LGBTQ w stolicy - napisz do nas!

  © Blogger template Writer's Blog by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP